שישי, 27 דצמבר 2013 21:20

דברים בקבלת תואר יקיר העיר דליית אל כרמל


טקס הענקת יקיר העיר דליית אל-כרמל

הכנסת ה-17


בספר משלי , ספר החכמה היהודית, נאמר: "כמים הפנים לפנים , כן לב האדם לאדם" רוצה לומר: כמו שהפנים משתקפות במים- כך משתקף לב האדם בלבו של חברו, אם לטוב ואם לרע. אם לאהבה ואם חלילה, לשנאה. אם אדם משדר ניכור וקרירות לחברו, יקבל קרירות וניכור בחזרה. אם אדם מעניק לחברו חום ואהבה, יזכה גם הוא לאהבה וחמימות. כשאני חושב על פרשת הידידות המופלאה, בין הדרוזים ובין היהודים, אני מיד נזכר במילים האלו: "כמים הפנים לפנים , כן לב האדם לאדם.

אין כמו הדרוזים, כדי לחוש מי ידיד ומי חורש רעה, אין כמו הדרוזים, כדי להשיב אהבה תחת אהבה, אין כמו הדרוזים כדי לקשור את גורלם, במי שקשר בהם את גורלו. ואכן, מתוך כל השבחים והמעלות של העדה הדרוזית - אומץ הלב, מסירות הנפש, הלבביות, הנאמנות עד מוות - הדגיש מנחם בגין, מורנו, יותר מכל, של היכולת לחיות ביחד, אם תרצו, את היכולת המיוחדת שלהם, להשיב כמים הפנים לפנים. בהבנה, בכבוד הדדי, באחווה, ואם צריך, גם בשותפות גורל, בברית דם.

אחיי היקרים, אני חש גאווה לשאת את התואר "יקיר העיר דליית", אך גם אחריות מרובה. כי תואר 'יקיר המקום', הוא לא רק אות שמעניקים לאדם על מעשיו ופועלו בעבר, למען המקום ויושביו. תואר 'יקיר העיר' הוא גם צופה פני עתיד. התואר הזה, הוא אות לאדם שמקבל אותו, שתושבי המקום, (אתם, אנשי דליית היקרים) רואים בו איש נאמן, איש שמחויב בכל נפשו, לשגשוג העיר, להתפתחותה, לרווחת תושביה, ילדיה וזקניה, וליחס השוויוני שהיא צריכה לזכות לו, בדומה לאחיותיה. אני מודה לכם על האמון שנתתם בי, ומקווה שיהיה בכוחי להיות שגריר של רצון טוב, ולסייע לדליית ולכם, לקיים את צרכיה על הצד הטוב ביותר.

הרשו לי לחתום, בדברים שחתם בהם בגין את מכתבו: "נוסיף לקיים את יחסי האחווה האלה. יחד נבנה את הארץ, ויחד נגן עליה מפני אויבים וזרים, עד שיבוא על כולנו השלום המיוחל, וארצנו תיבנה לתפארת, והחיים בה יהיו מקור גאווה לנו לכל בני החורין, מדור לדור".

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

לחיצה על כפתור זה תוביל חזרה לדף הבית